Materská škola Malacky

Prihlásenie
 • Škôlkarská svadba

  Aj takto môže vyzerať výchova k rodičovstvu... Deti na Kollárovej ulici Vám to radi predvedú :-)

 • Záhorácky sláviček 2014
  1. 4. 2014

  Do galérie Záhorácky sláviček 2014 boli pridané fotografie.

 • Oznamy
  14. 3. 2014

  Aktualizovali sme modul Oznamy

 • Mám básničku na jazýčku
  3. 3. 2014

  Aj tento rok sa na budove elokovaných tried na Hviezdoslavovej ulici konala celookresná prehliadka v prednese poézie a prózy "Mám básničku na jazýčku". Zúčastnilo sa na nej celkovo 21 detí z trinástich materských škôl.

  Do galérie Mám básničku na jazýčku - 2014 boli pridané fotografie.

 • Čarovná škôlka - multikultúrna výchova v MŠ
  10. 2. 2014

  Projekt Čarovná škôlka realizuje organizácia AIESEC Bratislava.

  Projekt je zameraný na spestrenie jazykovej a edukačnej výučby v materských školách. Jeho cieľom je zabezpečiť primeranú úroveň rozvoja osobnosti detí využitím vhodných metód práce s deťmi, premyslenej plánovacej činnosti v rámci hier, pohybových a relaxačných činností, edukačných a vonkajších aktivít.  Zámerom je deti od raného detstva nenútene privádzať k zdokonaľovaniu sa v cudzom jazyku či kultúrnom cítení.

  V rámci tohto projektu sme vo všetkých budovách MŠ privítali dvoch zahraničných študentov: Chris z Brazílie a Filipa zo Švajčiarska. Prekladateľka Lenka nám pomohla uviesť projekt multikultúrnej výchovy do praxe.

  Deti sa oboznamovali s kultúrou iných krajín. Spolu s Chris a Filipom poznávali zaujímavosti zo života, prírody, zvyky a tradície či typické jedlá  a hudbu ich krajín.

  Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť vo fotoalbume Návštevy zo zahraničia

 • Veda nás baví
  28. 1. 2014

  Spoločnosť VEDA NÁS BAVÍ usporadúva v materských školách vedecké krúžky pre deti, kde sa malí predškoláci oboznámia hravou a zábavnou formou s tajom vedných odborov (fyzika, chémia, astronómia, biológia, inžinierstvo, strojárenstvo) a vyskúšajú si, aké to je, stať sa aspoň na chvíľu malým vedcom.

  Aj v naších triedach mali deti možnosťvyskúšať si, aké je to stať sa na chvíľu vedátorom. Spoločnosť VNB usporiadala v jednotlivých budovách materskej školy ukážkové hodiny, na ktoré boli pozvaní aj rodičia. Na úvodnej hodine si deti vyrobili sopku,  lávovú lampu a taktiež skúmali s pomocou motýlika vlastnosti magnetu. Deti pokusy veľmi zaujali, tešili sa a boli aktívne, do pokusov sa sami zapájali.

  V prípade záujmu môžete svoje dieťa nahlásiť na Vedecký krúžok. Prihlášku nájdete tu. Cena za celý kurz je 40 € (15 lekcií po 60 minút). Krúžok je vhodný pre deti od 5 rokov a bude prebiehať v poobedňajších hodinách od 12:30 do 13:30 v jednotlivých budovách následovne:

  pondelok - MŠ Bernolákova a Hviezdoslavova

  utorok - MŠ Štúrova

  streda - MŠ Kollárova

  štvrtok - MŠ Rakárenska

   

  Začiatok kurzu je 10.2.2014

  Fotoalbum Veda nád baví - ukážková hodina

   

  Fotografie z jednotlivých hodín si môžete prezrieť aj tu.

   

  Bližšie informácie o krúžku a o spoločnosti Veda nás baví nájdete na www.vedanasbavi.sk/krouzky-pro-deti-materske-skoly.php

   

   

   

 • Návštevy základných škôl
  21. 1. 2014

  17. a 18. januára absolvovali naši predškoláci svoju prvú veľkú skúšku. Čakal ich zápis do základnej školy. A aby vedeli, ako to vlastne v takej škole vyzerá a funguje, vybrali sa tam ešte predtým na návštevu....

  Návštevy základných škôl

 • Rozpočet MŠ
  21. 1. 2014

  Aktualizovali sme modul Rozpočet MŠ

 • Školský poriadok
  6. 1. 2014

  Aktualizovali sme modul Školský poriadok v časti Poplatky v MŠ.

 • Od Lucie do Vianoc, každá noc má zvláštnu moc
  3. 1. 2014

   Od Lucie do Vianoc, každá noc má zvláštnu moc. Čaro Vianoc ste mali možnosť ochutnať aj na jednotlivých budovách našej materskej školy. Po päť nocí to voňalo koláčikmi a punčom naširoko - naďaleko. Kúpou nádherných ozdôb ste prispeli na obnovu jednotlivých školských dvorov. Ďakujeme Vám ze príjemne strávené chvíle.

 • Sponzori
  20. 12. 2013

  Aktualizovali sme modul Sponzori

 • Vianočná akadémia 2013
  12. 12. 2013

  Do galérie Vianočná akadémia 2013 boli pridané fotografie.

  Ďalšie fotografie z akcie si môžete pozrieť TU.

 • Vstúpili sme do Vstúpte, n.o.
  10. 12. 2013

  Do galérie Vstúpili sme do Vstúpte, n.o. boli pridané fotografie.

 • Bublinkový krst nového ihriska na Bernolákovej ulici
  4. 12. 2013

  Do galérie Bublinkový krst nového ihriska na Bernolákovej ulici boli pridané fotografie.

 • Deti na ľade
  4. 12. 2013

  Do galérie Deti na ľade boli pridané fotografie.

 • Výročné správy
  22. 11. 2013

  Aktualizovali sme modul Výročné správy

 • Oznamy
  15. 11. 2013

  Informácie o pripravovanom charitatívnom cvičení s Mirkou Horváthovou sa dozviete v Oznamoch.

 • Revitalizácie školských dvoroch

  V minulom školskom roku prešiel dvor na ulici J. Kollára kompletnou rekonštrukciou. Terén bol vyrovnaný a osadený novým trávnatým kobercom, staré preliezky vystriedali nové, spĺňajúce bezpečnostné normy, plot dnes žiari pestrými farbami. Pri pohľade na vynovené ihrisko zažiari oko nejedného dospeláka, ktorý by sa rád aspoň na chvíľu stal malým škôlkarom... Tento školský rok sa pani učiteľky rozhodli priestor pre hry na čerstvom vzduchu ešte zväčšiť a hraciu plochu rozšírili o nevyužitý pľac pri hlavnom vchode. To si však vyžiadalo výmenu starého plotu za nový. Ten pôvodný bol nebezbečný, deti by ho veľmi ľahko preliezli. Na  pre šmykľavku aj "opičiu dráhu".

  Na Rakárenskej ulici bol tiež ešte minulý rok čulý ruch. Pôvodné ihrisko zdedené ešte po detskom domove pani učiteľky za pomoci rodičov zreštaurovali. Blízkosť Zámockého parku si však pýtala vytvoriť niečo v prírodnom duchu.

   

 • Kredity
  2. 7. 2013

  Aktualizovali sme modul Kredity

 • Škola v prírode Novoť 2013
  17. 6. 2013

  Týždenný pobyt detí materskej školy v areáli Novoť na Orave sa už stáva príjemnou tradíciou. Aj tento rok sa vybralo 36 detí zo všetkých budov v sprievode piatich pani učiteliek na veľký výlet. Žiadne slzy, len veľké očakávania a radosť bolo vidieť v ich očkách pri nastupovaní do autobusu. A ako sa týždeň bez milovanej maminy a tatina mali, a čo všetko zažili, netreba opisovať. Krásne fotografie vravia za všetko...

  pozrieť fotoalbum