• Pracovisko Jána Kollára

bude od zajtra t.j. 29. 11. 2021 (pondelok) do 05. 12. 2021 (nedeľa) vrátane,

v karanténe trieda č. 6.

Posledný kontakt  s pozitívnou osobou bol v piatok 26. 11. 2021.

Prosíme rodičov o zvýšenú pozornosť v sledovaní zdravotného stavu svojich detí.

• EP Rakárenska

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu pozitivity na EP Rakárenska,

bude od zajtra t.j. 29. 11. 2021 (pondelok) do 05. 12. 2021 (nedeľa) vrátane,

v karanténe trieda č. 2.

Prosíme rodičov o zvýšenú pozornosť v sledovaní zdravotného stavu svojich detí

• EP Záhorácka

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu pozitivity na EP Záhorácka,

bude od zajtra t.j. 29. 11. 2021 (pondelok) do 05. 12. 2021 (nedeľa) vrátane,

v karanténe trieda č. 1.

Prosíme rodičov o zvýšenú pozornosť v sledovaní zdravotného stavu svojich detí

• Oznamujeme rodičom,

že od pondelka, t.j. 29. 11. 2021 nebude v Materskej škole realizovaná krúžková činnosť z dôvodu epidemiologickej situácie. Materiály pre dištančnú výučbu budú dostávať deti v Materskej škole.

Ďakujeme.

• Tréning fonematického uvedomovania podľa Eľkonina

• V našej materskej škole sa začal realizovať program na rozvíjanie predgramotnostných schopností u detí navštevujúcich predškolský ročník. Tréning sa realizuje v niektorých triedach všetkých elokovaných pracovísk a vykonáva ho učiteľka, ktorá absolvovala Kurz fonematického uvedomovania podľa Eľkonina. Deti s rečovými ťažkosťami budú počas školského roka absolvovať Tréning fonematického uvedomovania podľa Eľkonina pod vedením školskej psychologičky. Zákonných zástupcov týchto detí osloví školská psychologička MŠ a ponúkne im bližšie informácie. Tréning sa bude uskutočňovať počas pobytu detí v MŠ.

Bližšie informácie o tréningu sú zverejnené v sekcii:

• Riaditeľstvo MŠ oznamuje,

že dieťaťu od 5 do 6 rokov (vrátane mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši 6 rokov), je poskytovaná dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa podľa § 4 ods. 3 písm. c) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciach v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.

Dotácia sa týka detí, ktoré plnia povinné predprimárne vzdelávanie. Preto je potrebné, aby fyzická osoba, v ktorej starostlivosti je dieťa, podpísala Čestné vyhlásenie Čestné vyhlásenie.pdf  a odovzdala triednej učiteľke.

• Oznamujeme rodičom,

že Materská škola spúšťa aplikáciu Edupage. Do 10. 09. 2021 Vám prídu na mailovú adresu, ktorú ste uviedli v žiadosti, prístupové údaje (meno a heslo). Je potrebné, aby ste si stiahli aplikáciu Edupage a pomocou prístupových údajov sa do aplikácie prihlásili.

Link - ako sa prihlásiť na EduPage

Aplikáciu Edupage bude Materská škola využívať na komplexnú informovanosť rodičov o dianí v Materskej škole.

• Pozor zmena !

• Riaditeľstvo MŠ oznamuje zákonným zástupcom,

zmenu týkajúcu sa poplatkov za pobyt v MŠ podľa VZN č. 16/2020, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Malacky č. 10/2019 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov a výdavkov v školách a školských zariadeniach. Bližšie informácie nájdete v sekcii Poplatky.

• ! UPOZORNENIE !   -   RÚVZ Bratislava
          • ! UPOZORNENIE ! - RÚVZ Bratislava

• Regionálny úrad verejného zdravotníctva, Bratislava

vydal stanoviskozákazu donášky potravín neznámeho pôvodu do predškolských zariadení (tort, zákuskov, čisteného ovocia a zeleniny na výrobu ovocných a zeleninových tanierov), v súvislosti so zvýšeným výskytom vírusovej žltačky typu A v Bratislavskom kraji.

V rámci rôznych školských a mimoškolských aktivít typu „Oslava narodenín“, Týždeň zdravia“, Týždeň zdravej výživy“ , Poznaj a jedz ovocie a zeleninu“ a pod. je prísny zákaz nosenia potravín do Materskej školy, Jána Kollára 896, Malacky a jej elokovaných pracovísk.

• Materská škola
        • msmalacky@msmalacky.sk
        • Jána Kollára 896 901 01 Malacky
        • 2021683466